İLK ADIM ÜNİVERSİTE’ 99

İlk Adım Üniversite’99 projesi, yeni sınav sisteminin açıklanmasının ardından, üniversiteye girmek isteyen adayların yaşayacağı sıkıntıları ortadan kaldırmak ve sorunlarına bir ölçüde çözüm yaratarak, önlerini görmeleri fırsatı sunmak amacıyla hazırlandı.

Bu proje ile, bilgisayar teknolojisini en üst noktada kullanan üniversite adaylarına, tek bir CD’de gereksinim duydukları tüm bilgileri aktarabildik. 1998 yılının Temmuz ayının sonunda uygulamaya konulan yeni sınav sisteminin tüm ayrıntılarıyla anlatıldığı İlk Adım Üniversite’99 dergisi ve CD’sinde, üniversite tanıtımları, meslekler rehberi, deneme sınavları, yatay ve dikey geçiş koşulları ile yurtlar ve burslar konusundaki bilgilere yer verdik.

Üniversite adaylarına sınav öncesi ve sınav sonrasında rehberlik görevini üstlenen İlk Adım Üniversite ’99 projesinin başarısı, Türkiye genelinde pek çok lise, dershane ve üniversiteler tarafından adaylara kaynak olarak gösterilmesiyle kanıtlandı. 16 seçkin üniversitenin sponsor desteğini alan proje, ülkemizin en geniş dağıtım ağına sahip olan kurumlardan Yay-Sat aracılığıyla tüm gazete bayileri, kitapçılar ve D&R Müzik ve Kitap Marketleri’nde satışa sunuldu.

İçeriğindeki tüm bilgiler ES Eğitim Danışmanlık tarafından sunulan İlk Adım Üniversite’99 projesi, ortak grup East and West Interactive tarafından multimedya teknolojisiyle donatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir