Hakkımızda

EĞİTİM İLETİŞİMİNE YENİ BİR SOLUK

ES Eğitim Danışmanlık, Türkiye’de bir ilke imza attı. Kurucu ve çalışanlarıyla, eğitim haberciliğini başka bir alana taşıyarak, eğitimin iletişimini masanın karşı tarafından yürütmek için kolları sıvayan ilk kuruluş oldu. Basın ve halkla ilişkiler hizmeti veren şirketler, bugüne kadar herhangi bir sektörel ayrıma gitmeden müşterilerini oluştururken, bizim kurduğumuz, ES Eğitim Danışmanlık Halkla İlişkiler Şirketi, “Eğitim Kurumlarını” uzmanlık alanı olarak seçti.

Müşteri portföyümüzü yalnız eğitim kurumlarından oluşturduk. Türkiye’de bu alanda kurulan ilk uzman kurum niteliğini taşıyan ES Eğitim Danışmanlık şirketinde görev alan arkadaşlarımızla, eğitim kurumlarının, toplumla en doğru biçimde iletişime girmesini sağlamayı hedefliyoruz.

ES EKİBİNİN BAKIŞ AÇISI

“Ülkemizde, nitelikli kolejler, üniversiteler, dershaneler, dil okulları ve farklılıkları yüzleri geçen kursların sayısı her geçen gün artarken, özel öğretimin payı yüzde 1,5 oranında kalıyor. Önemli bir sorun olarak yaşanan bu durumun, bugün dünyadaki pek çok gelişmiş ülkenin yaptığı gibi, Türkiye’nin eğitim satan ülke konumuna getirilmesiyle aşılabileceğine inanıyoruz. Türkiye’nin, Ortadoğu ve Balkanlar’ın eğitim üssü olabileceği inancıyla, ES Ekibi olarak, eğitim kurumlarını uluslararası arenada tanıtılmasına katkıda bulunmak istiyoruz.

Eğitime, her konuda profesyonel bakış gerektiğini ve veriminin uzun vadede alınan bir hizmet olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla, ürünü “insan” olan bu hizmetin sunumunun, diğer hizmet ürünlerinin sunumuyla aynı olamayacağını düşünüyoruz.

ES’in kuruluşunun nedeni, eğitime verdiğimiz önemdir. Bilgi çağının gereği olan eğitime yönelik çalışmalarda, ülkemizin en büyük eksiği, eğitimdeki iletişim yetersizliğidir. Yıllarca bu konuda çalışıp emek verdiğimiz için de eğitimin önemini kitlelere ulaştırmayı hedefledik. Yolun başındayız ancak eğitim kurumlarından büyük destek görüyoruz.

Ayrıca, dünyada yeni gelişen halkla ilişkiler konusunda branşlaşmayı, Türkiye’ de hayata geçirmiş olmaktan da gururluyuz.”

ES Eğitim Danışmanlığın hizmet konuları:

  • Medya ilişkileri
  • İlan ve reklam hizmeti
  • Eğitsel ürünler
  • Kurum içi iletişim
  • Süreli danışmanlık
  • Kurumsal imaj çalışması
  • Tören, toplantı, kongre, panel, seminer
  • Kurumsal yayıncılık

Neden ES’i kurduk

Sınırların kalktığı evrensel bilgi toplumunda uzmanlaşma hemen her alanda ön plana çıktı. Halkla ilişkiler hizmeti, ülkemizde uzman kadrolar tarafından başarıyla yürütülürken, eğitim iletişimi konusunda istenilen düzeyde gelişme gösteremedi. Çünkü, eğitim kurumlarının tanıtımı, diğer hizmet sektörleriyle aynı kategori içinde yürütülmeye çalışıldı. Bu anlayış, kurumların kendilerini istedikleri şekilde ifade edememesi sonucunu yarattı.

Oysa eğitim kurumları, ulusal ve uluslararası boyutta hedef kitlelere ulaşmaya yönelik bir koşu içindedir. Bu koşuya, iletişimin sihirli gücünün hız kattığı da bir gerçek.

ES, bugün ülkemizde özellikle doğru hedefe koşan eğitim kurumlarını, iletişimin sihirli gücüyle buluşturma görevini üstlenmiştir.

ES Eğitim Danışmanlık, ihtiyaca rağmen bugüne kadar çalışmaları başlatılamayan “Eğitim İletişimini” uzmanlık alanı olarak belirlemiştir.

Felsefemiz

Eğitim iletişiminde ilk kuruluşuz Ve Öncü olmayı hedefliyoruz. Çünkü; Eğitim Sorumluluktur. Eğitim ürün değil yaşamın kendisidir. diyoruz.

Vizyonumuz

Halkla ilişkiler sektöründe eğitimi bir bütün olarak ele alan, eğitim ve iletişimi bir araya getirebilen tek oluşum olarak, adımlarımızı bilinçli atarken, gelecekte bu sektörde görev alacaklara da yön göstermek.

Misyonumuz

Eğitim haberciliğinde uzmanlaşmış kadrosuyla, eğitim kurumlarını hedef kitlesiyle buluşturmak.

Emine Gümüş kimdir?

(Kurucu ve Genel Müdür)

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. Gazeteciliğe 1983 yılının başında Hürriyet Gazetesi’nde başladım. Pek çok alanda değişik haberler yaptım. Asıl uzmanlık alanım, eğitim haberleri oldu. 1985 yılından bugüne kadar hep eğitim haberciliği dalında en iyiye ulaşmak için çalıştım. Yaptığım haberlerle de bir çok kez başarıyı yakaladım ve çeşitli meslek ödüllerine layık görüldüm. Herkes gibi toplumların yaşamında eğitimin önemine inanmış bir kişi olarak, ülkemizin geleceğinde eğitim kurumlarımızın oynadığı rolün çok önemli olduğu inancıyla, 1998 yılının Şubat ayından buyana eğitim kurumlarının medya danışmanlığı konusunda çalışmaya başladım. Bugünkü çabalarımız da eğitim kurumlarımızın bir adım daha ileriye gitmesi ve çocuklarımızın daha üst düzeyde eğitim alabilmesine yöneliktir. İşimizin zor olduğunun bilinciyle yola çıktık. Hedefimiz zoru başarmaktır

İLAN DANIŞMANLIĞI Doğru hedefe koşan eğitim kurumlarını, iletişimin sihirli gücüyle buluşturma görevini üstlenen ES Eğitim Danışmanlık, ilan ve reklamlarınız için de sizlere özel bir ayrıcalık sağlıyor. Uzman kadrosu ve medya kuruluşlarıyla bağlantılarını tamamlamış olan ES Eğitim Danışmanlık, yalnız eğitim kurumlarıyla çalışmayı ilke edinmiştir. ES Eğitim Danışmanlık, eğitim kurumlarına, hedefe ulaşmada yararlanacakları yollardan birisi olan ilan ve reklam konusunda da öncelik ve ayrıcalık tanımayı üstleniyor. Her türlü yayın organında vermek istediğiniz ilan ve reklamlarınız için ayrıcalığınızdan yararlanmak istiyorsanız bizi arayın.