Hizmetlerimiz

Medya İlişkileri

Uzmanlık alanımızın eğitim kurumları olması nedeniyle, özellikle üniversite, kolej, dershane ve kurs gibi hizmet veren eğitim kurumlarının medya ilişkisinin düzenlenmesi yapılıyor. Yıllık anlaşmalar imzalanıyor. Her kurum için, öncelikle hedefi saptadıktan sonra, hedef kitlesine ulaşmanın stratejileri belirleniyor. Ardından, ihtiyaç duyulan tanıtım ve duyuruların medyada haber olarak yer almasi saglanıyor.

İlan ve Reklam Hizmeti

Hem danışmanlık hem de ilan ajansı olarak, kurumlara bu konularda verdiğimiz hizmet, diğerlerinden her zaman önde ve farklıdır. Kurumların, ilan ve reklam hizmetleri, danışmanlık tecrübesiyle donanımlı elemanlarımız tarafından en doğru zaman ve en doğru yerde planlanmaktadır. Böylece kurumlar, ilan ve reklam hizmetleri için özel indirimli fiyatlarımızdan yararlanırken, en yüksek verimi alma olanagına sahip olurlar. Ayrıca her kurum için kendi bölgesine ait insert dagitimi da çok uygun koşullarda gerçeklestirilir..

Kurum içi iletişim

Bu hizmetimiz, kalabalık nüfusa sahip kurumların, çalışanları, yöneticileri ve özellikle Eğitim kurumlarında, öğrenci ve velileriyle iletişim kurmalarını kapsıyor.

Kurumun yaptıkları ve duyurmak istedikleri aktiviteler için, periyodik olarak hazırlanan dergi, bülten, duvar gazetesi gibi yayınlar hazırlanıp basılıyor ve dağıtılması sağlanıyor.

Süreli danışmanlık

Medya Danışmanlıgı’nı kapsayan hizmetimizin dışında, kurumların belirli dönemlere ait aktivitelerini kapsayan bu hizmetimiz, “paket program” çerçevesinde sunuluyor.

Kurumsal imaj çalışması

Artık her kurum kendisini bir imaj çerçevesinde sunmak istiyor. Bu hizmetimizde öncelikle kurumların, vizyon, misyon ve hedefleriyle birlikte üstlendikleri görevin çerçevesi oluşturuluyor. Ardından hedef kitleye nasıl ve ne şekilde ulaşması gerektiği tespit ediliyor. Kurum için imaj oluşturulurken, bulunduğu çevreden, hizmet ettiği kesime, çalışanlarından, yöneticisine kadar tüm yönüyle ele alınıyor. Ve varmak istenilen hedefe en uygun imaj oluşturuluyor.

Tören, toplantı, kongre, panel, seminer

ES Danişmanlık, kurumların gereksinim duyduğu çeiştli organizasyonları da gerçekleştirmektedir. Tören, toplantı, kongre, panel veya seminer gibi aktivitelerin A’dan Z’ye tüm planlaması yapıldığı gibi, uygulama hizmeti de sunulmaktadır.

Kurumsal yayıncılık

Her kurumun kendini anlatmak istediği yayınlara ihtiyacı vardır. Bu yayınlar, kurumun isteğine göre görsel veya yazılı olarak hazırlanır. Dergi, broşür, kitap gibi basılı yayınlarin yanı sıra, multimedya kasedi, tanitim CD’si, WEB sayfasi tasarımı, sınırsız email adresi ile birlikte kuruma ait WEB adresi gibi teknolojinin son ürünlerini kapsayan hizmetimiz devam ediyor.

Eğitsel Ürünler

Eğitim dünyasında, öğrenci ve uzmanlara yardımcı olacak her türlü eğitsel ürün, kurumumuz tarafından hazırlanmakta ve planlanmaktadır. İlk ürünümüzü ÖSS sınavının tek sınava indirildiği 1999 yılında çıkardık. Bu ürün, sınav sisteminin değişmesi nedeniyle büyük bir belirsizlik içinde kalan 1,5 milyon üniversite adayına rehber bir Dergi ve CD oldu.

Sınav sisteminden, deneme sınavlarına, üniversitelerin tanıtımından, yurtlar ve burslara, taban puan rehberinden yatay-dikey geçiş koşullarına kadar tüm bilgilerin tarafımızdan hazırlandığı “İlk Adım Üniversite’99” adlı CD, tüm gazete bayileri ile D&R Müzik ve Marketleri’nde satıldı.

Ayrıca, sınavdan sonra puanlarını öğrenecek, ancak hangi üniversiteyi tercih edeceğini bilemeyecek olan üniversite adaylarına, Temmuz’da, Türkiye genelindeki D&R’larda düzenlediğimiz “Tercih Günleri” ile rehberlik hizmeti sunduk. Son Adım Üniversite 1999 CD-ROM’uyla da aynı yıl Hürriyet Gazetesi’nin desteğiyle binlerce adaya rehberlik etme fırsatı yakaladık.

2000 yılında yine Hürriyet Gazetesi aracılığıyla, hazırladığımız ürünlerimizi adaylarla buluşturduk. Son Adım Üniversite 2000 CD paketiyle, üniversite adaylarına sınav öncesi ve sınav sonrası ihtiyaç duydukları her tür bilgiyi ulaştırdık.Tercih Robotu CD’miz ise üniversite adaylarının tercih dönemindeki sorunlarına çözüm yaratan bir kurtarıcı rolünü üstlendi. Son Adım Üniversite ve Tercih Robotu CD’lerimiz üniversite adaylarının rehber klasiği unvanını kazandı.

2001 yılında da üniversite adaylarına iki ayrı ürünle hizmet verdik. Birincisi Hürriyet Gazetesi aracılığıyla adaylara ulaştırılan “Üniversiteler Rehberi VCD Paketi” idi. Yine Türkiye ve KKTC’den sınav sonucuna göre öğrenci alan tüm üniversitelerin görsel olarak tanıtıldığı bu ürün, mönü seçme programıyla öğrencilerin üniversiteler hakkında kolayca bilgi almasını sağladı. 2001 yılının ikinci ürünü ise üniversite adaylarının tek rehberi olma özelliğini taşıyan Son Adım Üniversite “2001Tercih Robotu’ydu. Radikal Gazetesi ile adaylara ulaştırılan Son Adım Üniversite “2001Tercih Robotu, 100 milyon TL’li rakamlara satılan aynı hedef kitleye yönelik ürünlerin yerine 750 bin TL gibi cüzi bir rakamla üniversite adaylarının kullanımına sunuldu.